Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu Raggafaya

od: do:

28 listopada 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury wystąpił, w ramach sceny alternatywnej, zespół Raggafaya. Jako support - zespół Blu'SKA.

Formacja Raggafaya istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania różnorodnej muzyki - od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie, muzyka jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowala szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując - dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.
 
W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej "Bongoizm", która ukazała się nakładem wydawnictwa "Zima" i była dołączona do ósmego numeru czasopisma "Free Colours". Koszaliński sekstet jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Panowie mają za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Kult, StarGuardMuffin, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu. W marcu 2010 roku, nakładem Lou & Rocked Boys, pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD "Karrambol" promowane singlem "Dźwiękoszczelni".
 
Wiosną 2011 roku Raggafaya uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu 2011 roku zdobyli pierwszą nagrodę na prestiżowym Festiwalu "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock organizowanych przez Fabrykę Zespołów. Spośród kilkuset zgłoszonych zespołów Raggafaya okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i  bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Jesienią koszalińscy muzycy uczestniczyli w programie "Must Be the Music", na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału.

W kwietniu 2012 roku swoją premierę miała druga, pełnowymiarowa płyta zespołu, zatytułowana Mixturrrra. Pod koniec 2012 roku zespół opuścił Paweł "Enzym" Laskowski. Od tego momentu kapela funkcjonuje jako kwintet...

skład zespołu: Dominik Hałka - instrumenty klawiszowe, śpiew, Nataniel "Chilu" Marsal-Cabitango - śpiew, Michał "Shagi" Dolak - gitara, Maciej "Les Farooosh" Trembowiecki - gitara basowa, Mikołaj "Punktak" Górski - perkusja

Blu'SKA - zespół z Jawiszowic koło Oświęcimia - gra muzykę ska/reggae/rock, szybką i pozytywną. Chłopaki zaczęli koncertować z początkiem 2013 roku i do tej pory zagrali około 20 koncertów wliczając w to występy przed takimi zespołami jak Pajujo, czy Krzywa Alternatywa. W skład kapeli wchodzi 6 osób, w tym sekcja dęta (saksofon, puzon, trąbka). Zespół dostał się również do Finału konkursu Kęckie Noce Rockowe i Dobra Strona Rocka.

fot. Raggafaya Karol WysmykStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)