Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Księżyc i róże

od: do:

28 września 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert w wykonaniu orkiestry Alla Vienna z towarzyszeniem solistki - Sylwii Strugińskiej - prezentujący najpiękniejsze piosenki Anny German, między innymi: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Wróć do Sorrento" i utwór tytułowy "Księżyc i róże". Podczas koncertu zostały również zaprezentowane motywy instrumentalne z polskich seriali: "Polskie drogi", "Janosik" i "Dom".      

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Muzycy związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej. Zespół powstał w 2008 roku. Swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej. Sukcesywnie powiększał program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Z roku na rok zespół wzbogaca swoje artystyczne osiągnięcia. Koncertuje w największych salach w Polsce oraz w Europie.

skład orkiestry: Marta Niedźwiecka – koncertmistrz, skrzypce, Małgorzata Smyczyńska – wiolonczela, Jan Dobrowolski – flet, Mariusz Barszcz – klarnet, Adam Manijak – fortepian, Tomasz Wrocławski – perkusja, Jan Niedźwiecki – kontrabas

Sylwia Strugińska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zadebiutowała w 2005 roku biorąc udział w koncercie jubileuszowym "60 lat Operetki", a następnie wystąpiła jako Arsena w "Baronie cygańskim" J. Straussa. Inne jej role to między innymi: Adela w "Zemście nietoperza" J. Straussa, Hudł w "Skrzypku na dachu" J. Bocka, Anastazja w "Księżniczce czardasza" E. Kálmána, Mi w "Krainie uśmiechu" F. Lehára. Współpracuje z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej. Bierze udział w koncertach kameralnych. Ma w swoim repertuarze także partie operowe i piosenki musicalowe.


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 8 online 24 sierpnia 2021 roku został wydany sierpniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 września 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)