Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Mała rzecz a cieszy - spektakl z Teatru Imka

od: do:

27 września 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50 i VII Tygla Teatralnego, spektakl komediowy z Teatru Imka w Warszawie, w wykonaniu Mai Barełkowskiej, Aldony Jankowskiej, Piotra Cyrwusa, Waldemara Obłozy, w reżyserii Piotra Jędrzejasa, pt. "Mała rzecz a cieszy".

"Mała rzecz a cieszy" to szalona komedia romantyczna, pełna dyskretnej i nieinwazyjnej życiowej mądrości, wytrawnej słodyczy życia oraz ciepłej pogodnej refleksji. Teatralna zabawa pełna pragnień, miłości i marzeń. Niezwykłe perypetie, nieoczekiwane zwroty akcji, feeria emocji! Angielski humor, amerykańskie zamieszanie, francuski urok miłosnych podchodów, włoski temperament postaci w zaskakujących sytuacjach. Pełna czaru i wdzięku opowieść o poszukiwaniu szczęścia, które czasem jest bliżej, niż nam się wydaje.

Akcja spektaklu - z wyrazistymi głównymi bohaterami i całym korowodem barwnych postaci drugoplanowych - rozpisana jest na trzy dni jednego roku.

Bohaterowie

Susan dobiega pięćdziesiątki ("nowej trzydziestki"), lubi dobrą muzykę i czarno-białe filmy. Pracuje w angielskim sklepie charytatywnym - miejscu szczególnym - w którym każda oddana rzecz ma swoją historię i jest sprzedawana na cele dobroczynne. Susan pragnie miłości. Mąż odszedł do innej, nastoletnia córka się buntuje. Drugiej połówki szuka więc podczas express randek.

Frazer jest współpracownikiem Susan - zawsze gotowym jej wysłuchać, choć sam bywa skryty. Sklep urządza z miłością. Marzy o projektowaniu kostiumów filmowych.

Marjorie to elegancka i energiczna dama z nieco lepszych sfer. Szefowa Susan i Frazera, która potrafi dostarczyć im emocji nawet wypiekanymi przez siebie babeczkami.

David mieszka niedaleko sklepu charytatywnego, właściwie po sąsiedzku. Pewnego dnia po raz pierwszy przekracza jego próg, nie spodziewając się, jak to pozornie mało znaczące wydarzenie wpłynie na przyszłość...

Mała rzecz a cieszy | Good things

tekst: Liz Lochhead
tłumaczenie: Klaudyna Rozhin
reżyseria: Piotr Jędrzejas
scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
ruch sceniczny: Katarzyna Anna Małąchowska
wykonawcy: Maja Barełkowska (Susan), Aldona Jankowska (Marjorie, Doris, Natalie, policjantka), Piotr Cyrwus (David), Waldemar Obłoza (Frazer, Tony, niechlujny pan, doręczyciel kwiatów, policjant)
premiera: 2018
czas: 100 minut


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)