Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Nie lękajcie się młodości!

od: do:

Od 16 kwietnia do 18 maja 2014 roku (wernisaż 15 kwietnia o godzinie 15:00) - w namiocie na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była multimedialna wystawa pt. "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi"

Wystawa "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi" powstała pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z okazji inauguracji Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie". W ramach instalacji multimedialnej eksponowane są unikatowe zdjęcia z lat młodości księdza Karola Wojtyły oraz z pontyfikatu Jana Pawła II. Do wystawy zostały wykorzystane zdjęcia z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Archiwum Ruchu Światło-Życie, Archiwum Multimedialnego JPII w Bielsku-Białej, a także od osób prywatnych, m.in. Stanisława Rybickiego, Jerzego Ciesielskiego oraz Grzegorza Gałązki. Na wystawie prezentowane są również archiwalne materiały filmowe - z lat 60-tych autorstwa prof. Jan Wodnieckiego, animacje, teledyski z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski - udostępnione przez krakowski oddział TVP.

Wystawa przedstawia relacje Karola Wojtyły – Jana Pawła II z młodymi. Zestawienie czarno-białych zdjęć (lata 1950-1978) oraz w większości kolorowych fotografii z okresu pontyfikatu (głównie 1979-2003), a także wybór Jego wypowiedzi pozwala prześledzić kształtowanie się tych relacji w czasie – zaczynając od duszpasterstwa akademickiego, wizytacji i spotkań z młodzieżą oazową ks. Karola Wojtyły, później biskupa i ordynariusza krakowskiego, poprzez spotkania z młodymi w ramach papieskich pielgrzymek, Światowych Dni Młodzieży i Jubileuszu 2000. Ojciec Święty przekonywał, by nie lękać się młodości, która może odkrywać i realizować swe człowieczeństwo, swe dziedzictwo wiary poprzez liturgię, poprzez modlitwę, poprzez wspólnotę-dialog-kulturę i odpoczynek. Spotykając się z młodymi na tych drogach Jan Paweł II nie bał się stawiać im wymagań i zadań, prosić o podjęcie troski o rodzinę i Kościół w Ojczyźnie i na świecie.

Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o ludziach młodych, którzy być może nie mieli okazji poznać bliżej Ojca Świętego Jana Pawła II, jak i do ludzi starszych, dla których Papież był źródłem wielu życiowych inspiracji.

Organizatorzy wystawy: Urząd Miasta w Oświęcimiu oraz Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media z Bielska-Białej.

Partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu.

Mecenasi: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu, Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu, Zakład Usług Budowlanych DĘBOWSKI, Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, DOMENA sp. z o.o., Fundacja Stefczyka. Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)