Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

OKA–CON - oblicza Japonii

od: do:

5 i 6 lipca 2014 roku Oświęcimski Klub Anime wraz z Oświęcimskim Klubem Fantastyki zaprosili do Oświęcimskiego Centrum Kultury na trzecią odsłonę cyklicznej imprezy zwanej OKA–CON-em. Na mini konwencie prezentującym różne oblicza kultury japońskiej, głównie współczesnej i popularnej, było można wziąć udział w wielu atrakcjach, przygotowanych głównie przez oba kluby.


5 lipca
odbywały się prelekcje i konkursy wiedzowe z nagrodami dotyczące znanych japońskich serii komiksowych (manga) oraz filmów i seriali animowanych (anime). W tym dniu także turniej Jengi - niezwykle lubianej w Japonii i w Polsce także - towarzyskiej gry zręcznościowej. Dla chętnych była możliwość zabawy z karaoke i DDR (maty do tańczenia).

Gościem specjalnym była w tym dniu grupa rekonstrukcji historycznej z Krakowa Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, która na swoim stoisku zaprezentowała różne historyczne ciekawostki. Było można zobaczyć i zagrać w tradycyjne gry japońskie. Odbyły się prelekcje prezentujące działalność grupy i średniowieczne stroje japońskie, a także pokaz walki tradycyjną bronią.

Każdy mógł wziąć udział w warsztatach dla cospleyerów i nauczyć się wykonywania elementów kostiumów.

6 lipca nie zabrakło prelekcji i konkursów. Dla chętnych były gry, karaoke i DDR. Po południu odbył się seans klasycznej pełnometrażowej animacji wprost z kultowego Studia Ghibli - "Grobowca świetlików”.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)