Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Oświęcimski Klub Fantastyki online

od: do:

Chociaż tradycyjne spotkania Oświęcimskiego Klubu Fantastyki działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury są chwilowo zawieszono w listopadzie 2020 roku, nie oznacza to jednak, że OKF nie działa w przestrzeni wirtualnej.

Zapraszamy przede wszystkim na nasz oficjalny kanał na Discordzie, do którego dołączyło już 80 osób z Oświęcimia i okolic (i nie tylko).

To okazja by na czatach tematycznych i kanałach głosowych podyskutować na tematy związane z fantastyką i grami bez prądu. /otwarte zaproszenie kliknij/

Na discordowym kanale pojawiają się m.in.:
- zaproszenia na sesje rpg online - potrzebne są słuchawki i mikrofon. Zachęcamy także do zgłaszania własnych sesji!
- warsztaty i pogadanki o grach i szeroko rozumianej fantastyce - słuchawki i mikrofon niezbędne
- konkursy dla miłośników gier fabularnych

Zapytanie można kierować na adres: pawel.lach@ock.org.pl


Spotkanie z twórcą gry RPG MidGuard - Arturem Szymałą online

19 lutego 2021 roku o godzinie 19:00
, na discordowym kanale Oświęcimskiego Klub Fantastyki działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury, odbędzie się spotkanie online oraz dyskusja o systemie z Arturem Szymałą - autorem gry fabularnej MidGuard.

link z zaproszeniem kliknij

MidGuard to gra fabularna, która w niekonwencjonalny sposób łączy gatunek sci-fi z bogatą i pełną heroizmu mitologią nordycką.

Zostań weteranem Gwardii Midgardu – wciel się w postać, której nieobce są zarówno cybernetyczne implanty, jak i sztuka hekseri. Bądź bohaterem swojej własnej, futurystycznej sagi, w której mieszkańcy Dziewięciu Układów toczą nieustającą wojnę. Zmierz się z trollami, smokami i kosmicznymi krakenami. Podłącz się do zakazanej sieci Yggdrasil i zagraj na nosie samemu Odynowi. Przygotuj się do nadchodzącej, ostatecznej bitwy, zwanej Ragnarokiem. To Twoja historia – spraw, by była epicka.

Fanpage gry na Facebooku: https://www.facebook.com/MidGuardRPGRPG online z OKF

Gry fabularne pojawiły się w latach 70., ale ostatnio przezywają renesans. Pewnie dlatego, że takie platformy jak Discord czy Roll20 dały możliwość grania online. Chociaż nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania przy stole, to jednak nie zawsze są ku temu warunki.

W grach RPG każdy ma szansę przezywać takie przygody, na jakie ma ochotę. Zostać herosem walczącym ze smokami? Eksplorować niezbadane rejony kosmosu? Stać się słynnym rewolwerowcem, prywatnym detektywem, wiedźminem... Możliwości jest bez liku. To szansa na to, by stworzyć własną, epicką opowieść, która może ciągnąć się przez długie lata.

Oświęcimski Klub Fantastyki od dwudziestu lat zrzesza także miłośników gier fabularnych. Na klubowym Discordzie trwają kampanię w m.in. takie gry jak Dungeons & Dragons 5.0, Zew Cthulhu 7.0, Tajemnice Pętli (gra z nami aktualnie ponad 20 osób)... A może sam jesteś Mistrzem Gry i szukasz graczy? Dołącz do nas!Kreatywny erpegowy konkurs

Oświęcimski Klub Fantastyki działający w OCK zorganizował w ramach Ferii zimowych z OCK i ODK Zasole kreatywny konkurs, polegający na wymyśleniu Bohatera Niezależnego do dowolnego systemu RPG.

Wpłynęło 12 propozycji od 9 uczestników.

Jury w składzie: Adrian Topa, Jakub Kołtoniak i Paweł Lach, przyznało nagrody i wyróżnienia:

I nagroda (podręcznik główny do gry Warhammer 4.0)
Grzegorz Płonka (18 lat) za postać Herloka Szolmsa, nieudolnego orka-detektywa

II nagroda (bon podarunkowy do sklepu Gnom i zestaw kości do gry)
Sebastian Wądrzyk (18 lat) za postać pozornie zwyczajnego karczmarza Stasia

wyróżnienia (bony podarunkowy do sklepów Gnom i DriveThroughRPG)
Bartosz Jarosz (15 lat)
Patryk Mach (23 lata)
Michał Piwowarczyk (17 lat)

Pozostali uczestnicy otrzymali drobne, erpegowe upominki.

Nagrodzone prace można przeczytać na stronie internetowej OKF-u:
https://kf-oswiecim.net/2021/01/nagrodzone-prace-w-konkursie/eRPeG-owy Maraton

Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza 16-17 stycznia 2021 na "eRPeG-owy Maraton". To już jedenasta edycja naszego minikonwentu poświęconego w całości grom fabularnym, a pierwsza, która odbędzie się online na oficjalnym, discordowym serwerze OKF-u (otwarte zaproszenie kliknij)

Przygotujemy kilka sesji RPG w różnych systemach. Jeśli chcecie poprowadzić własną przygodę, można zgłaszać się z pomocą przygotowanego przez nas formularza, który znajdziecie na kanale w zakładce OKF-Info.

Nie zabraknie także dyskusji na erpegowe tematy.

Potrzebujecie oczywiście mikrofonu i słuchawek. Resztą zapewniamy.

A co jeśli jesteście początkujący i nie mieliście jeszcze okazji okazji zagrać w gry fabularne? To doskonała szansa na to, by spróbować!


tak graliśmy "na żywo"...


Kreatywny erpegowy konkurs

Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza do udziału w kreatywnym, erpegowym konkursie (oczywiście z nagrodami!).

Czego od Was oczekujemy?

Pomysłu… A właściwie świetnego pomysłu! Na Bohatera Niezależnego. Można, a nawet wypada, popuścić wodze fantazji i nas zaskoczyć. To ma być ktoś ekstra, postać przez duże
P.
Ktoś, kto sprawiłby, że sesje z jego udziałem pamiętałoby się długo.

Zerknij do regulaminu i do dzieła! /link do regulaminu konkursu/
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)