Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Slightly Odd - koncert Anka Kozieł Kwartet

od: do:

11 października 2019 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert jazzowy w wykonaniu Anka Kozieł Kwartet w składzie: Anka Kozieł - śpiew, Anna Elis de Jong - fortepian, Vasius Stefanopoulos - kontrabas, Pepe Garcia - instrumenty perkusyjne, pt. "Slightly Odd".

Anka Kozieł jest wokalistką, aranżerką i kompozytorką obracającą się w kręgu muzyki jazzowej, tradycyjnej i eksperymentalnej. Jest autoryzowanym pedagogiem metody Complete Vocal Technique. Wykłada śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Prowadzi chór jazzowy oraz warsztaty w renomowanych europejskich konserwatoriach i akademiach muzycznych. Jest trenerem wokalnym musicalu holenderskiego "Soldaat van Oranje".

Profesjonalnie śpiewa od ponad 25 lat. Ponad 4 oktawy głosu, znajomość wielu stylów muzycznych - od bluesa, jazzu, soulu, rocka, przez muzykę klasyczną do muzyki świata - oraz znajomość wielu efektów wokalnych pozwalają jej na absolutną wolność wyrazu i ekspresji zarówno w interpretacji tekstu i melodii, jak i w improwizacji.

Wystąpiła z największymi muzykami holenderskimi - Eric Vloeimans, Jesse van Ruller, Michiel Borstlap, Anton Goudsmit oraz międzynarodowymi gwiazdami - Norma Winstone, Kenny Wheeler, Alex Sipiagin, Harry Sokal.

Związana z... Oświęcimiem - wyjechała do Holandii w 1999 roku na studia wokalne w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Miała okazję kształcić się u wielu wybitnych muzyków jazzowych, między innymi Rachel Gould, Judy Niemack, Michael Brecker, James Moody, Jeanne Lee, John Ruocco. W tym czasie zapraszana była do wielu projektów jazzowych, klasycznych, muzyki współczesnej i elektronicznej. Ta różnorodność pozwoliła jej stworzyć swój własny niepowtarzalny styl. Jeszcze na studiach założyła Anka Koziel Quartet, który znany jest ze specyficznego stylu i atmosfery, którą tworzą muzycy z różnych krajów. 

Wokalistka zawsze inspirowała się polską muzyką i kulturą, co widać już w jej debiutanckim albumie "Tales of the Forest" (2008), gdzie połączyła muzykę jazzową z polskim folklorem i odrobiną elektroniki. W setną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w 2010 roku wystąpiła z serią koncertów prezentujących - w autorskich aranżacjach - pieśni polskiego kompozytora. W 2013 roku z The Hague Ethospheric Orchestra (THEO) wydała płytę "Earthing", a w styczniu 2018 roku pojawiła się jej czwarta płyta - autorski projekt zatytułowany "Slightly Odd" inspirowany rytmami i technikami wokalnymi muzyki świata.

wykonawcy:
Anka Kozieł - śpiew
Anna Elis de Jong - fortepian
Vasius Stefanopoulos - kontrabas
Pepe Garcia - instrumenty perkusyjne
Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
wrzesień 2022
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)