Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Śni się

od: do:

W dniach od 12 listopada do 5 grudnia 2012 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Anny Kaczmarczyk pt. "Śni się".

Anna Karolina Kaczmarczyk jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu - obecnie studiuje na piątym roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należy do I Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, co umożliwia jej sięganie również do innych, poza malarstwem, dziedzin. Wzięła udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawa "Śni się" jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

"Od drugiego roku studiów realizuję projekt pt. "Sny". Polega on w pierwszej kolejności na zapisywaniu moich snów, a następnie na znajdywaniu dla nich odpowiedniej formy plastycznej – syntezy lub dosłownej ilustracji zapamiętanych wizji. Jest to próba zamknięcia w materię tego, co oniryczne, po to, aby w efekcie lepiej poznać własną podświadomość, zbadać relacje między wyśnionym a fizycznym. Do tematu "Sny" należy także mniejszy projekt pt. "Dzieci porzucane rankiem". Zbieram w nim w całość sny o macierzyństwie i przedstawiam pojawiające się w nich dzieci w portretach, ilustracjach i krótkich opowieściach. Celem projektu jest zmierzenie się z problemem uczuciowego zaangażowania w tak ważnych, choć wyśnionych relacjach. Jest refleksją na temat granic realności tego, co budzi uczucia, choć funkcjonuje tylko w podświadomości.
 
Poza projektem "Sny" zajmuję się ilustracją i komiksem (trzeci rok studiów spędziłam w Lipsku, gdzie w ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowałam ilustrację), tworzę rzeźbę i tworzę obiekty, także biżuterię. Amatorsko zajmuję się animacją"

Anna Karolina KaczmarczykStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)