Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

od: do:

26 lutego 2012 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Andrzejem Pilipiukiem. Spotkanie zakończyło drugą edycję "Ferii z fantastyką".

Andrzej Pilipiuk – rocznik 1974 – z wykształcenia archeolog, z zawodu pisarz. Czołowy autor rodzimej fantastyki, który z regularnością dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się na listach bestsellerów. Zaczynał w połowie lat 90-tych krótkim tekstem, w którym po raz pierwszy pojawiła się jedna z najciekawszych kreacji na firmamencie polskiej fantastyki – Jakub Wędrowycz – bimbrownik i egzorcysta amator, któremu autor od tego czasu poświęcił już sześć, cieszących się popularnością, zbiorów opowiadań.

Andrzej Pilipiuk dał się poznać również jako autor niemniej popularnych cyklów: „Kuzynki”, „Norweski dziennik” i „Oko Jelenia”, a także licznych opowiadań zamieszczanych w autorskich zbiorach, na łamach pism branżowych i w antologiach. Jeśli doliczyć do tego, pisane pod pseudonimem Tomasz Olszakowski, powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postać stworzona przez Zbigniewa Nienackiego), to dorobek autora zamyka się w imponującej liczbie kilkudziesięciu powieści i kilkuset opowiadań.

Autor niedawno wydał nowy zbiór opowiadań pod tytułem "Aparatus", który udowadnia po raz kolejny, że Pilipiuk jest pisarzem nie oglądającym się na obcojęzyczne wzorce pisania fantastyki, że ma swój własny, oryginalny styl, wykazując się jednocześnie darem snucia trzymających w napięciu zagadkowych opowieści.

Kilkukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, za najlepszą powieść i opowiadanie. Ten najbardziej prestiżowy laur w polskim fandomie otrzymał w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”.

W wolnych chwilach oddaje się takim pasjom jak numizmatyka, zbieranie meteorytów, a także stolarstwo i malarstwo.

fot. Andrzej JasieniakWieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)