Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Świat nie jest taki zły

od: do:

11 października 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert pt. "Świat nie jest taki zły" w wykonaniu - jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek, którą publiczność ceni za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę - Haliny Kunickiej. Artystce towarzyszył przy fortepianie Czesław Majewski.

Halina Kunicka to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Wielką popularnością cieszyła się w latach 60. i 70. i dzisiaj nadal zachwyca widzów swoją wrażliwością muzyczną. Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty.

Halina Kunicka śpiewała w blisko trzydziestu krajach świata - od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney, od Honolulu po Lizbonę, od Hawany po San Francisco, od Montrealu po Barcelonę. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku w Monachium i na galowych polskich koncertach w paryskiej Olimpii z takimi wokalistkami jak: Ewa Demarczyk, Urszula Sipińska, Joanna Rawik i Anna German. Była pierwszą Polką, która otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sopocie i pierwszą, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis.

Wykonuje różnorodny repertuar, zawsze z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner, Ernest Bryll, Jonasz Kofta, Włodzimierz Korcz. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.

Wielkie przeboje Haliny Kunickiej to między innymi: "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "To były piękne dni", "Upływa szybko życie", "Od nocy do nocy", "Czumbalalajka", "Gwiazda miłości", "Lato, lato czeka", "Co się stało z naszą klasą".

Po koncercie odbyło się spotkanie z publicznością. Halina Kunicka podpisywała swoją książkę pt. "Świat nie jest taki zły", płyty oraz plakaty.
Wieści z Ratusza | 23.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
wrzesień 2022
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)