Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Świat nie jest taki zły

od: do:

11 października 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert pt. "Świat nie jest taki zły" w wykonaniu - jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek, którą publiczność ceni za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę - Haliny Kunickiej. Artystce towarzyszył przy fortepianie Czesław Majewski.

Halina Kunicka to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Wielką popularnością cieszyła się w latach 60. i 70. i dzisiaj nadal zachwyca widzów swoją wrażliwością muzyczną. Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty.

Halina Kunicka śpiewała w blisko trzydziestu krajach świata - od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney, od Honolulu po Lizbonę, od Hawany po San Francisco, od Montrealu po Barcelonę. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku w Monachium i na galowych polskich koncertach w paryskiej Olimpii z takimi wokalistkami jak: Ewa Demarczyk, Urszula Sipińska, Joanna Rawik i Anna German. Była pierwszą Polką, która otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sopocie i pierwszą, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis.

Wykonuje różnorodny repertuar, zawsze z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner, Ernest Bryll, Jonasz Kofta, Włodzimierz Korcz. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.

Wielkie przeboje Haliny Kunickiej to między innymi: "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "To były piękne dni", "Upływa szybko życie", "Od nocy do nocy", "Czumbalalajka", "Gwiazda miłości", "Lato, lato czeka", "Co się stało z naszą klasą".

Po koncercie odbyło się spotkanie z publicznością. Halina Kunicka podpisywała swoją książkę pt. "Świat nie jest taki zły", płyty oraz plakaty.
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)