Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Tischner - życie w opowieściach

od: do:

To pierwsza filmowa biografia niezwykłego filozofa, zrealizowana osiem lat po jego śmierci. O Józefie Tischnerze opowiadają znamienite postaci świata kultury, rodzina i przyjaciele. Z niepublikowanych dotychczas materiałów archiwalnych wyłania się obraz człowieka obdarzonego niezwykłą charyzmą, wyrozumiałego dla ludzkich słabości, obdarzonego nieprzeciętnym poczuciem humoru. Biografia Tischnera odwołuje się do najważniejszych etapów jego życia poczynając od okresu młodości, przez święcenia kapłańskie i studia filozoficzne, po jego działalność publiczną w wolnej Polsce. Do najważniejszych prac filozoficznych Tischnera należą m.in.: "Historia filozofii po góralsku", "Świat ludzkiej nadziei" czy "Etyka solidarności".

W filmie wypowiadają się m.in.: Lech Wałęsa, kardynał Stanisław Dziwisz, Łukasz - bratanek, bracia - Marian i Kazimierz Tischner wraz z żonami, prof. Krzysztof Michalski, Kazimierz Nycz, ks. Adam Boniecki, Jarosław Gowin, ojciec Leon Knabit, Wanda Czubernatowa, Stanisław Grygiel, Józefa Hennelowa, ks. Marian Jakubiec, Krzysztof Kozłowski, prof. Władysław Stróżewski, ks. Mieczysław Turek, ks. Władysław Zązel, ks. Mieczysław Zoń, Jacek Żakowski i inni.

12 marca przypada rocznica urodzin Józefa Tischnera.

produkcja: Polska 2008
gatunek: dokumentalny
dozwolony: od 10 lat
system wyświetlania: cyfrowy - 2D  
czas trwania: 90 minut
reżyseria: Artur Więcek
scenariusz: Witold Bereś, Artur Więcek
zdjęcia: Piotr Trela
muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz

Projekcja filmu w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Film - fabryka marzeń.

10.03.2014

 Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)