Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wake Up. Be Yourself!

od: do:

23 listopada 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zespołu GypsyFingers - w składzie: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield - syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda - w trasie koncertowej pn. "Wake Up. Be Yourself!".

GypsyFingers to wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej. Ten wyjątkowy duet tworzą: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfielda. Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie "idealnie dobranymi połówkami".

Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym. Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie „dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako „romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści. Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody. Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album „Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej. 

Trasa koncertowa po Polsce "Wake Up. Be Yourself!" to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 18 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tournee z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunta w Warszawie... i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.

GypsyFingers zaprezentowali polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę. Duetowi towarzyszyli: basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)