Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XX Darujmy światu pokój 2021

od: 21.09.2021 do: 17.10.2021

nagrodzona praca Wiktorii Kovacs
W dniach od 21 września do 24 października 2021 roku (podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy w Międzynarodowym Dniu Pokoju - 21 września o godzinie 14:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana będzie pokonkursowa wystawa XX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój", objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim.

| Ilustracja: nagrodzona praca Wiktorii Kovačs (14-16 lat) |

Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu.
  • Alicja Jasieniak - gitara (kl. IV/6)
    (nauczyciel Artur Piwowarczyk)
  • Jakub Klimczyk - saksofon (kl. III/4) 
    (nauczyciel Jarosław Wolanin)
  • Laura Dziewit - wiolonczela (kl. V/6)
    (nauczyciel Elżbieta Koźbiał) 
  • Nikola Łazińska - fortepian (kl. V/6)
    (nauczyciel Anna Kubisz-Muła)
  • Michał Pacuła - akordeon (kl. IV/4)
    (nauczyciel Grzegorz Bury)
  • Aleksandra Józefiak - skrzypce (kl. V/6)
    (nauczyciel Alicja Gębala)
  • Pola Łuczak - flet (kl. VI/6)
    (nauczyciel Katarzyna Pudełko)
  • akompaniament - Piotr Gębiś i Zenon Dąbek
Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 728 prac z 67 miejscowości.

Będzin, Biłgoraj, Brzeszcze, Brzezinka, Bydgoszcz, Cerekwica, Chocznia, Ciechanów, Cieszyn, Cyców, Czersk, Częstochowa, Czudec, Darłowo, Dąbrowa Górnicza, Domaradz, Ełk, Gdańsk, Gliwice, Hrubieszów, Jaworzno, Kargowa, Kijów (Ukraina), Koło, Konstantynów, Kowloon (Hongkong - Chiny), Kramatorsk (Ukraina), Lisia Góra, Lublin, Lwów (Ukraina), Łabowa, Łódź, Miłakowo, Nielepice, Niemce, Nowy Targ, Olsztynek, Opatówek, Opoczno, Opole, Osiek, Ostrzeszów, Oświęcim, Pieszyce, Pilzno, Polkowice, Radziwiłłów, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Siemianice, Sława, Stalowa Wola, Strzelin, Syców, Szepietowo, Środa Wielkopolska, Świekawa, Tomaszów Lubelski, Tomice, Trąbki Wielkie, Tychy, Wałbrzych, Wasilków, Warszawa, Woźniki, Zasole, Zamość

Do udziału w dwudziestej edycji konkursu zostało nadesłanych 728 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała 57 równorzędnych nagród i 33 równorzędne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 82 autorów.



nagrodzeni
  • kategoria wiekowa 7-10 lat
równorzędne nagrody

Jessica Wong – Hong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Hau Wing Wong – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Ho Sum Seth Chan – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Amadeusz Bęgziak – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Dominika Gwóźdź – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Maja Zajas – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Michał Zajas – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Martyna Turaj – Szkoła Podstawowa nr 8, Oświęcim
Blanka Rezler – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Paweł Turczynowicz – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Wiktor Stadnik – Szkoła Podstawowa nr 4, Polkowice
Patrycja Pietrzak Karpińska – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Margarita Kulabukhova – Children Art School no.7, Kijów, Ukraina
Marianna Buj – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26, Wałbrzych
Hanna Kachniarz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26, Wałbrzych
Lena Wąsik – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26, Wałbrzych
Milena Gawron – Pałac Młodzieży, Warszawa
Hanna Kałaska – Pałąc Młodzieży, Warszawa
Fabian Kwarciak – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Natalia Mróz – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
 
równorzędne wyróżnienia

Wai Ki Siu – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Tin Long Yung – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Ewa Ciepły – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Julia Piecha – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Rita Indeka – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Kamil Pająk – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Dubel – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Urszula Polak – Szkoła Podstawowa, Woźniki
  • kategoria wiekowa 11-13 lat
równorzędne nagrody

Chan Wing Chi – Hong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Siu Ching Wan – Hong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Helena Krzyżowski – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Wiktoria Sykut – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Julia Kozioła – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Anna Kasperek – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Osiek
Aurelia Mika – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Amelia Chodorowicz, Oświęcim
Hanna Płonka – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Oliwia Turczynowicz (2 prace) – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Olimpia Suchorska – Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sława
Lena Kołodziejczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa, Stalowa Wola
Zofia Gucze – Środa Wielkopolska
Darina Kudriakova – Kramatorsk, Ukraina
Dmytro Kolyasa – Lviv School of Arts no. 11, Lwów, Ukraina
Gabriela Łoza – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Zofia Łyś – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Natalia Stechnij – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zamość

równorzędne wyróżnienia

Iga Krakowiak – Darłowo
Martyna Wardal – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, Gliwice
Hanna Mytyk – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Maria Taczalska – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Weronika Owczarczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Patrycja Wilczak – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Weronika Zielińska – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Maciej Bobeła – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Marta Jurasik – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Natalia Turczynowicz – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Mateusz Tencer – Szkoła Podstawowa nr 203, Warszawa
Tobiasz Hardek – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Izabela Juszczak – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
  • kategoria wiekowa 14-16 lat
równorzędne nagrody  

Anna Jonik – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Emilia Mazurek – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Alicja Śliwińska – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Cerekwica
Yu Shan Yuen – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Franciszek Kacorzyk (2 prace) – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Wiktoria Kovačs (2 prace) – Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Martyna Andrasz (2 prace) – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Zofia Bajus – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Daria Turkiewicz – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Sofia Mykush – Lviv School of Arts, Lwów, Ukraina

równorzędne wyróżnienia


Cheuk Hin Chu – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Roksana Czyszek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Katarzyna Dominik – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Ewa Stachurska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Natalia Kolasa – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Zuzanna Konopka – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Aleksandra Popiel – Polkowickie Towarzystwo Kulturalno-Edukacyjne „Ikar”, Polkowice
Nadia Żmigrodzka – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Amelia Kapica – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zamość
  • kategoria wiekowa 17-19 lat
równorzędne nagrody

Yuen Ting Cheung – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Joanna Taczalska – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Julia Łuczak, Opatówek
Karina Maciołek – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Wiktoria Kaim (2 prace) – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Seweryn Gołdyn – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Oliwia Jakubowicz – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Karina Mościńska – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Kornelia Gajewska – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

równorzędne wyróżnienia

Weronika Stronk – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Częstochowa
Cheuk Kei Tsoi – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Ching Yu Kot – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong

Autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie

Oliwia Nowak, Będzin
Kacper Żydek – Szkoła Podstawowa, Brzezinka
Amelia Niesiołowska – Szkoła Podstawowa nr 1, Czersk
Elżbieta Woźniczka – Szkoła Podstawowa nr 13, Dąbrowa Górnicza
Angelika Szambelan – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Maria Chwedczuk – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Yin Long Lee – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Calixie Mei Wai Hung – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Yuen Kiu Lee – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Angelo Chan – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Sze Ham Ng – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Quiasze Sze – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Man Yi Leung – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Hoi Yan Kathy Wong – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Yuk Wang Lam – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Ka Pui Chan – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Hayden Wong – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
King Sum Tang – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Cheuk Ying Cheung – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Yuen Ting Wong – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Sum Ying Chan – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Nga Sze Or – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Oliwia Rudnik – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Barbara Mazur – Szkoła Podstawowa, Łabowa
Łucja Drobnik – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Pola Kulik – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Kacper Chruściński – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Anna Końpa – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Natalia Wichert – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Judyta Mazurek – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Oliwia Bałczyrak – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Fryźlewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Mikołaj Turek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Piotr Wasztyl – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Aleksandra Wojtaszek – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Helena Dąbrowska – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Agata Krawczyk – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Milena Broda – Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Nikola Chmiel – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Natasza Jarosz – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Natalia Konderla – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Oliwia Paluch – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Weronika Szojda – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Ksenia Bartecka – Szkoła Podstawowa nr 9, Oświęcim
Marta Karolus – Szkoła Podstawowa nr 9, Oświęcim
Barbara Durkalec – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Weronika Lisowska – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Jacek Bobeła – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Oliwer Biały – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Marta Biniek – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Filip Kanikuła – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Mikołaj Kanikuła – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Magda Dyczko – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Julia Dragan – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Zuzanna Fiszer – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Igor Jakubowski – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Mateusz Melnyczuk – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Nadia Nowak – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Piotr Nowakowski – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Hanna Szczygieł – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Zuzanna Szczygieł – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Patryk Żmigrodzki – Pracownia Ceramiki Artystycznej, Centrum Kultury, Polkowice
Nicol Garbacz – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Wojciech Chmielewski – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Wiktoria Frączek – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Katarzyna Ostafin – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Zuzanna Ostafin – Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Tomice
Patrycja Koskowska – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Trąbki Wielkie
Violetta Murach – Children Art School no.7, Kijów, Ukraina
Sofia Ogienko – Children Art School no.7, Kijów, Ukraina
ANNa Sheptiy – Kramatorsk, Ukraina
Mykhailo Denisyak – Lviv School of Art, Lwów, Ukraina
Melania Wasielak – Pałac Młodzieży, Warszawa
Patrycja Wajler – Pałac Młodzieży, Warszawa
Hanna Girdwoyn – Szkoła Podstawowa nr 203, Warszawa
Zuzanna Kwaśny – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Oliwia Socha – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Hanna Mazurek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zamość
Laura Beczek – Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów
Martyna Kakietek – Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów
Mieszko Węgier – Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 21 września 2021 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 19 października 2021 roku . ...czytaj więcej...
październik 2021
  P W Ś C P S N
39 1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)