Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XXVII Talenty Małopolski 2014

od: do:

29 kwietnia 2014 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe - dla form muzycznych - XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2014" organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach pod merytoryczną opieką Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. Współorganizatorami - organizatorami eliminacji powiatowych byli: Oświęcimskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Patronat honorowy nad festiwalem objęła "Piwnica pod Baranami" w Krakowie.  

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski" adresowany jest do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca, działających w szkołach, świetlicach, domach kultury i innych placówkach kulturalno-oświatowych oraz niezrzeszonych.

Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych (7-9 lat, 10-15 lat, 16-21 lat) dla form muzycznych i tanecznych. Festiwal odbywa się drogą kolejnych eliminacji: eliminacje powiatowe i finały wojewódzkie w Dobczycach. Najlepsi wykonawcy wyłonieni w Oświęcimiu przez jury, które dokonało oceny według ustalonych, powszechnie stosowanych kryteriów artystycznych, zostaną zaproszeni do udziału w finale wojewódzkim w dniu 16 maja 2014 roku. Koncerty laureatów - dla form muzycznych i tanecznych - odbędą się w czerwcu 2014 roku.

Wyniki eliminacji powiatowych dla form muzycznych

Jury w składzie: Adrian Kulik, Karolina Leszko i Wojciech Wachułka - po wysłuchaniu 52 podmiotów wykonawczych86 uczestników

nominowało do finału wojewódzkiego w Dobczycach (w kolejności występowania):

-Karolinę Obstarczyk „Ludzkie gadanie” - Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
-Martę Moś „Amsterdam” - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętach
-Martę Kurek „Kiedy nie ma miłości” - Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu
-Klaudię Jurkiewicz „Ja wysiadam” - Brzezinka

nagrodziło wyróżnieniami (w kolejności występowania):

-Grzegorza Pawińskiego – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach
-Julię Knurowską – Zespół Szkół nr 1 w Oświęcimiu
-Joannę Mydlarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Osieku
-Kingę Podgórniak - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętach
-Małgorzatę Gwinner – Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu
-Sylwię Piątek – Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku

W protokole jury gorąco podziękowało wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych, ich instruktorom, rodzicom, opiekunom i animatorom za przygotowanie i prezentację programów konkursowych.

Jury serdecznie podziękowało również dziękuje organizatorom eliminacji - Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu oraz dyrekcji, pracownikom merytorycznym i technicznym Oświęcimskiego Centrum Kultury za podjęcie trudu przygotowania i profesjonalną realizację imprezy.

Jury gratulując laureatom – życzy im sukcesów artystycznych podczas finału wojewódzkiego w Dobczycach.

galeriaStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 8 online 24 sierpnia 2021 roku został wydany sierpniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 września 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)