Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Uniwersytet Trzeciego Wieku online

od: do:

wykłady

18.05.2021 godz. 18:00 "Współczesne przejawy ageizmu" - wykład prof. Elizy Grzelak
26.05.2021 godz. 18:00 "Moralność życia publicznego" - wykład prof. Magdaleny Środy

wykłady odbywają się na platformie edukacyjnej Teams - słuchacze, którzy nie podali jeszcze  swoich adresów mailowych, proszeni są o przekazanie ich (mailowo, telefonicznie, sms-em) do koordynatora UTW lub przewodniczącego zarządu.

inne propozycje

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW
zachęca do aktywności!

Z troski o Seniorów, przy współpracy z trenerami, firma Adamed w ramach programu Adamed dla Seniora przygotowała zestaw ćwiczeń, które śmiało można wykonać w domu!

Drodzy Seniorzy, sprawdźcie, dlaczego warto ćwiczyć?

- codzienny ruch pozwala zachować większą sprawność
- aktywność przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu immunologicznego
- ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko pojawienia się chorób przewlekłych
- poprawiają funkcjonowanie poznawcze
- ćwiczenia wpływają na sprawność umysłową
- aktywność fizyczna wydłuża okres niezależności i samodzielności
- ćwiczenia wpływają na ogólną poprawę jakości życia, lepsza możliwość codziennego funkcjonowania, zmniejszają ryzyko wystąpienia depresji, zmniejszają częstotliwość odczuwania bólu, czy niepokoju, zmniejszają ryzyko pojawienia się problemów sercowo-naczyniowych

Sprawdźcie jakie ćwiczenia możecie wykonać już dziś, nie wychodząc z domu.

kliknij Zestaw treningowy A
kliknij Zestaw treningowy B


Bezpłatny kurs języka angielskiego dla początkujących "Komunikatywny Senior"

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego organizuje w ramach projektu pt. "Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego" - w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, bezpłatny kurs on-line języka angielskiego pn. "Komunikatywny Senior".

Kurs pozwala poznać podstawy języka angielskiego, coraz bardziej potrzebnego do funkcjonowania we współczesnym świecie. Do celów kursu należy rozwinięcie wiedzy i kompetencji uczestników w obszarze języka angielskiego.

- kurs skierowany jest do osób dorosłych powyżej 65 roku życia
- poziom kursu: początkujący/podstawowy
- start kursu: "od zaraz" - kurs ma formę e-learningu, po uzyskaniu dostępu do platformy uczestnik indywidualnie pracuje z zamieszczonymi materiałami
- kliknij regulamin kursu
- zgłoszenia do udziału w kursie - kliknij formularz

Kurs ma budowę modułową, jest podzielony na 13 lekcji na które składają się: filmiki i ćwiczenia, quizy, testy i zadania. Obecna część kursu ma formę e-learningu, czyli uczestnik w dowolnym czasie opracowuje materiał dostępny na platformie (dostęp do platformy Moodle jest bezpłatny). Jeśli sytuacja na to pozwoli, w przyszłości zostaną zaoferowane dwa bloki stacjonarne. Dostęp do kursu można uzyskać po zarejestrowaniu się przez formularz zgłoszeniowy.

Wymagania sprzętowe do kursu: komputer z dostępem do Internetu (z możliwością regulacji dźwięku), klawiatura, myszka.

Tematyka kursu jest tak dobrana, aby zapewnić jak najszersze spektrum przydatnych zagadnień językowych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem angielskim: od przedstawiania się po zakupy, wizytę w restauracji czy wyjazd.

Prowadzący to kadra z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.


Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW zachęca do wypełnienia ankiety!

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wraz z partnerem firmą Adamed przygotował krótką ankietę dla Seniorów na temat ich sytuacji zdrowotnej. Ankieta dotyczy trudności z dostępem do lekarzy w trakcie pandemii, wykupywania leków, samoleczenia, wsparcia psychologicznego. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wnioski posłużą do stworzenia raportu, który zostanie przekazany organizacjom pozarządowym, mediom oraz instytucjom publicznym. Dzięki temu będzie można lepiej określić aktualne potrzeby Seniorów oraz zapewnić im lepszy dostęp do opieki medycznej.

kliknij link do ankiety

Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Zajmie to Państwu 3 minuty.


Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” zaprasza do ćwiczeń

kliknij zestawy ćwiczeń dla seniora


Arena kultury | Cyrkoteka - Praktyka, wiedza, warsztaty

kliknij propozycje


Parada Seniorów

Organizatorzy Parady Seniorów – Fundacja Zaczyn i Dj Wika – z przykrością informują o odwołaniu tegorocznej edycji największego senioralnego wydarzenia w Polsce.

VII Ogólnopolska Parada Seniorów odbędzie się w sierpniu 2021 roku.
   
– Do ostatniej chwili przygotowywaliśmy Paradę Seniorów 2020. Niestety, epidemia koronawirusa nie tylko nie daje za wygraną, ale wręcz narasta. Nie możemy zorganizować wydarzenia, które narazi naszych wspaniałych polskich seniorów na niebezpieczeństwo. Organizacja wydarzenia adresowanego do członków grupy szczególnego ryzyka, nawet w odpowiednim reżimie sanitarnym, jest po prostu niemożliwa. 4 sierpnia 2020 r. podjęliśmy więc decyzję o rozpoczęciu prac nad Paradą 2021. Wierzymy, że za rok spotkamy się w Warszawie w gronie tysięcy Dojrzałych Wspaniałych i razem, w bezpieczny sposób, przypomnimy wszystkim wokół, jak ważnymi członkami społeczeństwa jesteśmy – powiedział Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji Zaczyn.
   
Uczestników indywidualnych, grupy zorganizowane, wolontariuszy i sponsorów wydarzenia zachęcamy do obserwowania strony www.parada.zaczyn.org, na której będą prezentowane informacje o przyszłorocznej Paradzie. Pozostańmy w kontakcie.

Bardzo za Wami tęsknimy!
   
Odwiedź nas na:   
www.parada.zaczyn.org
www.fb.com/DojrzaliWspaniali
Wieści z Ratusza | 14.05 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
maj 2021
  P W Ś C P S N
17 1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)