Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesień Oświęcimska

od: do:

28 i 29 września 2013 roku na Bulwarach nad Sołą odbywały się prezentacje artystyczne w ramach projektu - organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury w ramach Roku Kultury w Oświęcimiu - Kulturalne cztery pory roku - Jesień Oświęcimska 

W sobotę 28 września - na zakończenie Międzynarodowego Pikniku Organizacji Pozarządowych - zagrał zespół Čači Vorba - lubelska grupa specjalizująca się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, bałkańskiej oraz karpackiej. Piątka muzyków - Maria Natanson, Paweł Sójka, Robert Brzozowski, Sebastian Szebesta, Piotr Majczyna - wykonujących na tradycyjnych akustycznych instrumentach muzykę etniczną, jazz, rock'n'roll oraz wiele innych gatunków to ubiegłoroczny laureat przyznawanego przez radiową "Dwójkę" tytułu "Folkowy Fonogram Roku" za płytę "Tajno Biav". Swoimi energetycznymi połączeniami w stylu "bałkańskiego twista", czy "rumuńskiego rock'n'rolla" zaskoczyli dotychczas publiczność ponad 250 koncertów w 14 krajach.

W niedzielę 29 września - odbywał się blok imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych pn.  "Na Bulwarach fajnie jest...".

W programie imprezy znalazło się:
-"My tu i teraz" - plener malarski z udziałem twórców z Grupy Na Zamku i miast partnerskich
-"Spadkobiercy, czyli śladami dawnych mistrzów" - gra miejska
-"Na Bulwarach fajnie jest, można sobie pobiegać..." - stoiska animacyjne, gry i zabawy dla dzieci
-Kataryniarz śląski
-koncert Przeworskiej Kapeli Podwórkowej "Beka"
-pokaz grupy Sbandieratori z Cori i Arezzo
-pokaz grupy tańca historycznego z Cori
-spektakl Teatru Pantomimy Mimo pt. "Przedwczorajsze historie"
-koncert zespołu Kroke

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.  

Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Królewskiego w Wilanowie, gościły również w Teatrze Na Woli. Prezentowane są także na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy Teatru Pantomimy Mimo są związani ze Studiem Pantomimy w Teatrze Na Woli w Warszawie, gdzie od kilku lat doskonalą swój warsztat ucząc się sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy.

"Przedwczorajsze historie" są opowieścią o tych chwilach, które pomimo upływu lat nadal silnie tkwią w pamięci naszych bliskich, a dzięki nim w nas samych. Są próbą zachowania w pamięci fragmentów świata, który ocalał na pożółkłych fotografiach.

Kroke (w języku Jidysz oznacza Kraków) zostało utworzone w 1992 roku przez trójkę przyjaciół, absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej - Tomasza Lato (kontrabas), Tomasza Kukurbę (altówka) i Jerzego Bawoła (akordeon). Wszyscy członkowie zespołu przeszli przez wszystkie etapy klasycznej edukacji muzycznej, mają także za sobą eksperymenty z jazzem oraz muzyką nowoczesną. Początkowo Koke grało muzykę bardzo mocno osadzoną w tradycji klezmerskiej, z silnymi wpływami bałkańskimi, a z czasem wzbogaciło ją o brzmienia Orientu i Indii, elementy jazzu i world music, tworząc swój własny, charakterystyczny styl. Zespół Kroke współpracował, między innymi z Peterem Gabrielem, Nigelem Kennedym, Edytą Geppert, Anną Marią Jopek oraz orkiestrami Sinfonia Baltica i Sinfonietta Cracovia. .logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury wznowiło sprzedaż biletów na przeniesione wydarzenia zaplanowane od września oraz rozpoczęło sprzedaż biletów na wybrane powakacyjne wydarzenia premierowe . Bilety na niektóre przedsięwzięcia dostępne są w sprzedaży wyłącznie poza Oświęcimskim...czytaj więcej...

dzisiaj

czerwiec 2021
  P W Ś C P S N
22 1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)