Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Robert Kasprzycki Trio

od: do:

20 maja 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert poety, muzyka, kompozytora, śpiewającego autora, okazjonalnego recenzenta muzycznego, felietonisty i krytyka literackiego - Roberta Kasprzyckiego. Artyście towarzyszyli znakomici muzycy: Krzysztof Wyrwa - bas i Max Szelęgiewicz - gitara.

Koncert towarzyszył XXIV Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił...", które odbywały się w dniach 20-21 maja 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Robert Kasprzycki zainteresował się muzyką już w szkole średniej, kiedy to oprócz grania w kapelach rockowych (Cthulhu, Claxon, Harry Angel) próbował po swojemu interpretować piosenki Okudżawy, Wysockiego, Stachury i wielu obcojęzycznych poetów śpiewających. Zaowocowało to tym, że trafił na przeglądy piosenki rosyjskiej i radzieckiej oraz na konkurs recytatorski i poezji śpiewanej w krakowskim Pałacu Pod Baranami, gdzie otrzymywał sympatyczne, aczkolwiek tylko wyróżnienia.

Zadebiutował w 1992 roku na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając I nagrodę oraz stypendium im. Wojtka Bellona, przyznawane tradycyjnie autorowi najlepszych tekstów. Rok później, wykonaniem utworu "Brudny autobus do stacji Golgota", zdobył I nagrodę Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i... od tego czasu przestał brać udział w festiwalach i konkursach.

W roku 1992 roku spotkał na swej drodze znakomitego wokalistę i showmana - Janusza Radka, z którym przez szereg lat tworzył duet Radek–Kasprzycki. W 1994 roku, z inicjatywy Kasprzyckiego, Radka oraz Kamila Śmiałkowskiego (scenarzysty, dziennikarza i specjalisty od pop-kultury), powstał Ni-Kabaret "Zielone Szkiełko", w którego skład wchodzili także Basia Stępniak, Szymon Zychowicz, Grzegorz Halama, Marek Grabie, Marek "Smok" Rajss oraz grupa twórców młodszego pokolenia, która zasiliła swym składem formację działającą później jako krakowski "Azyl" (Dominika Kurdziel, Dzidka Muzolf, Aneta Ryncarz).

W 1995 roku Kasprzycki wystąpił na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie "Kraina Łagodności". Po kolejnym występie na opolskim festiwalu w 1996 roku, w stacjach radiowych pojawiła się piosenka "Niebo do wynajęcia", która szybko zdobyła sporą popularność i została uznana za najlepszą piosenką literacką roku. Wkrótce popularność zyskały także inne utwory w tym: "Zapiszę śniegiem w kominie", "Mam wszystko, jestem niczym" i "Ja nie śpię, ja śnię", które w 1997 roku znalazły się na debiutanckiej płycie artysty pt. "Niebo do wynajęcia". Płyta odniosła spory sukces, otrzymując, m.in. nominację do nagrody "Fryderyka" w 1997 roku w kategorii "Album Roku-Piosenka Poetycka". Jesienią 2006 roku ukazała się druga płyta Kasprzyckiego nosząca tytuł "Światopodgląd", a w 1997 roku trzecia płyta pt. "Piosenki i Nie". Jesienią 2014 roku Robert Kasprzycki swoją czwartą płytę pt. "Cztery" i o tym wydawnictwie mówi tak: "To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć". "Trzymaj się wiatru kochana" – singiel promujący płytę, utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie.

W programie koncertu znalazły się najbardziej znane utwory ze wszystkich studyjnych albumów artysty. Była to niezapomniana muzyczna uczta i duża dawka solidnego grania połączona z zabawą z publicznością.


opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 19 września 2023 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 17 października 2023 roku . ...czytaj więcej...
listopad 2022
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)